michal klodner

Shared blog
kvě 27 2008
CAVE workshop neuromix
michal klodner, 27. 5. 2008 19:19, 0 komentářů

CAVE workshop neuromix
kvě 13 2008
morph
michal klodner, 13. 5. 2008 12:42, 0 komentářů

Jenom test uploadu a prehravani 47MB videa v blogovem postu.

kvě 08 2008
Futuresonic 2 - Future of Sound
michal klodner, 08. 5. 2008 03:59, 0 komentářů
Tagy 3D zvuk, EEG, Future of Sound, hračky, hudební interface, multidisciplinarita

Jednou z akcí v průběhu konference, o které bych napsal trochu víc, byly ukázky práce umělců a možná vědců pod hlavičkou Future of Sound. Martyn Ware (Heaven17, Human League), Brian Duffy (Modified Toy Orchestra) a další mluvili o své práci, inspiracích a možném vývoji hudby. 3D zvuk s 3D projekcí (nebo naopak?) ovládaný gesty tanečnice, střih videa pomocí hudby, hacknuté hračky jako nové hudební interfacy, třeba i povídající si mezi sebou, nebo převod mozkových vln v reálném čase na harmonickou relaxační hudbu.

Tenhle post by měl premiérově obsahovat dvě krátká videa z mobilního telefonu, mám i delší záznam na kameru, který se snad časem bjeví ve videoarchivu.


Futuresonic 2 - Future of Sound
kvě 07 2008
Futuresonic 1
michal klodner, 07. 5. 2008 04:24, 0 komentářů
Tagy futuresonic, hudba, socialni technologie, networking, free software, kulturni zmena, emocionalita

Trochu dost rozhozený jsem jel na futuresonic. Proč, to mohli tušit účastníci akce Nová Média. Mnohost perspektiv v Brně, kde sme měli prezentovat naše různé projekty a místo toho nic a na letáčku škrtnutá Lenka Dolanová.

Ale futuresonic. Spojení hudebního festivalu s konferencí o sociálních technologiích, networkovým uměním, diskuzemi a osobním "unplugged" setkáváním vytvořilo zajímavé inspirativní prostředí. Manchester překvapil velmi příjemným počasím a hromadou vychytaných hudebních klubů s otevřenými lidmi, opravdu úleva oproti často spíš zdeptávajícím akcím u nás. Nahrál sem krásně demagogického Richarda Stallmana, sepsal teorii emocionálních bariér v social networkingu a týmové spolupráci, podebatoval o reprezentaci znalostí v novém paradigmatu, seznámil se z propagátorem kulturní změny z Bogoty a dalšími, užil si Felixe Kubina, rezonace si.begga a tube jerka, přežil sem masakr venetian snares... pohoda. a sme zpátky.


Futuresonic 1

Futuresonic 1

Futuresonic 1
kvě 07 2008
HACK.Fem.East
michal klodner, 07. 5. 2008 02:27, 1 komentářů
Tagy ženy, festival, berlin, technologie

HACK.Fem.East
dub 12 2008
bioart workshop
michal klodner, 12. 4. 2008 14:18, 0 komentářů
Tagy bioart, DNA

Zajimava akce vcera v IIM, sada na analyzu DNA pro stredni skoly, Paul Vanouse jako trochu ulitly kuchar,
snad jen aby nezacal ucastniky ted zakerne zabijet onen neskodny virus (diky moji pritomnosti mohl zmutovat) nebo nezacli svetelkovat.. Lenka bude mit video.


bioart workshop

bioart workshop
dub 05 2008
Pokud diskurz není utopický, není dostatečně radikální
Lenka Dolanova, 05. 4. 2008 22:38, 0 komentářů
Tagy videoart, pohyblivý obraz, expanded cinema, metadesign, alternativní TV, síťová kultura

Rozhovor s Gene Youngbloodem

Santa Fe, 6. listopadu 2005

dub 05 2008
Portál pro komunikaci a spolupráci a archivní platforma: konvergence
michal klodner, 05. 4. 2008 18:59, 0 komentářů

Portál konvergence.info nabízí nástroje pro spolupráci v interdisciplinárním prostředí umění nových médií, komunikační infrastrukturu i kulturní a studijní archiv. Je otevřen využití výukovými programy i jednotlivci, pro které může být nástrojem pro komunikaci a spolupráci. Současné funkční komponenty jsou např. profily uživatelů s blogy, osobní informační zázemí, poznámkový aparát k textu i videu, diskuse, komentáře, funkce pro spolupráci, správu projektů, různé způsoby vyhledávání. Směrem vývoje je živá sociální síť s uživateli vkládaným obsahem. Součástí je mailinglist pro nová média a intermédia v ČR.

Platforma konvergence je sdílená platforma pro rozsáhlé internetové projekty a meziuniverzitní i mimouniverzitní komunikaci a spolupráci, kterou provozuje Filmová a televizní fakulta AMU s využitím digitalizačního a archivačního pracoviště ve Studiu FAMU. Vychází z myšlenek sémantického webu, svobodného software a je komplexním ekosystémem pro správu obsahu. Kromě portálu konvergence.info ji využívají projekty Hyperkino - anotační metoda pro akademická vydání filmů na DVD, vznikající archiv filmů FAMU a archiv videoartu Art of Memory.

V roce 2008 začal v Centru audiovizuálních studií FAMU a na Platformě konvergence výzkumný projekt "Metodika výuky a formy vědecké spolupráce s použitím audiovizuálních archívů v mezioborovém prostředí". Je zaměřen na výzkum kolaborativních nástrojů v on-line audiovizuálních archivech. Vzniká model archivu v podobě mezinárodní platformy pro diskusi a kolaborativní výzkum a sdílení, interdisciplinární prostor s variabilní strukturou modifikovanou v interakci s uživateli, podporující decentralizaci informace, mezinárodní spolupráci, nový přístup a metody analytického zkoumání materiálu i distanční vzdělávání. Podnítí vytváření týmů na základě sdíleného zájmu, bez geografických, genderových či jiných omezení.

bře 27 2008
Nová vlna se starým obsahem
michal klodner, 27. 3. 2008 01:28, 0 komentářů
Tagy Clock DVA, nebezpečná hudba, technologie

Tenhle klip Clock DVA a výročí klasického komunistického článku o nebezpečné hudbě mě zase přivedlo k otázce, jaká jsou vlastně témata dnešního umění nových médií a kdovíjakých technologií. Video vzniklo před bezmála 20ti lety, stejně jako principy softwaru MAX/MSP, většinou dnes považovaného za nový a experimentální, tak si říkám, jestli sme se myšlenkově někam posunuli vůbec. Všechno je na kliknutí buttonu, i ten underground, ale řekl bych že originální vize jsou stejně vzácné, a digitální bezeztrátové multiplikace dat a kalkulované variace trendů neznamenají, že naše generace přežije.

orX

pro 03 2007
Database of Virtual Art
michal klodner, 03. 12. 2007 23:51, 0 komentářů
Tagy instalace, interaktivita, intermedialita

The Database of Virtual Art documents the rapidly evolving field of digital installation art. This complex, research-oriented overview of immersive, interactive, telematic and genetic art has been developed in cooperation with established media artists, researchers and institutions.

lis 05 2007
GAM3R 7H30RY
michal klodner, 05. 11. 2007 17:01, 0 komentářů
Tagy game

Networked edition with reader discussions alongside the text.

Yokra FAMU schema

ARCHIVACE A STREAMING - INFORMAČNÍCH A TECHNOLOGICKÉ KOMPONENTY

RELACE MEZI TŘÍDAMI ARCHIVU FILMU

WEBOVÁ ROZHRANÍ CMS A PLATFORMA KONVERGENCE

čec 30 2007
Thinkature
michal klodner, 30. 7. 2007 22:44, 0 komentářů
Tagy spoluprace, schemata, kresleni, chat, Thinkature

Zajimavy nastroj pro on-line spolupraci, kresleni schemat, zachyceni myslenek.

čec 25 2007
MindFrames
michal klodner, 25. 7. 2007 14:31, 0 komentářů

The title »MindFrames« indicates that this was a time and a place for re-positioning and expanding the frame of reference for Media Art and pushing ahead the transformation from film art to discourse of the (visual) code. The exhibition teaches us to understand the art of media, and through that, media themselves.

Tato vystava se stehuje do Prahy, kde mozna bude dale zpracovana na platforme konvergence.info, je to obrovske mnozstvi ilustraci, textu, rozhovoru, eseji a dalsich dokumentu.

Document 002-YOKRA
michal klodner
michal.klodner (∂) visions.cz
connection of image and sound, connection of image and text, critical DVD editions, Media Management systems, semiology of media, struktural models of media and communication
Film and TV faculty of the Academy of Performing Arts, Prague, Czech Republic, doctor studies